OTVORENA IZLOŽBA FOTOGRAFIJA MINE PROKIĆ

U sredu, 5.10. 2022. godine, u prostorijama Društva Slovenaca u Beogradu – Društva Sava, otvorena je izložba fotografija o Kini autorke Mine Prokić.

Mina Prokić je član Društva Slovenaca u Beogradu – Društva Sava. Rođena je u Beogradu 1988. godine, gde je završila gimnaziju i Filološki fakultet. U isto vreme je pohađala filmsku školu „Kvadrat“ kada je i shvatila da želi da se bavi vizuelnom umetnošću, filmom i fotografijom. To ju je odvelo u Englesku, u Bristol, gde je magistrirala filmske studije na Bristolskom Univerzitetu. Pored sticanja akademskih kvalifikacija, uspešno se bavila i sportom - mačevanjem.

Njena želja da vidi ceo svet ju je odvela u daleku Kinu, gde je provela 6 i po godina radeći kao nastavnik engleskog jezika. U tom periodu je živela u raznim gradovima što joj je pružilo priliku da upozna veliki deo kineske prirode, kulture i urbanih krajeva. To je ujedno i tema ove izložbe, koju možete posetiti u narednom periodu.