KOMPLETAN PROGRAM FESTIVALA MOŽETE PREUZETI OVDE.

 DOM KULTURE STUDENTSKI GRAD

 

06. 12. 2018. četvrtak

 

20:       Tribuna: Veseli otpor (Tribuna: Veseli upor, 2018, 50 min) r. Janez Burger

 

07. 12. 2018. petak

 

20:       Sine legibus po putevima 1976 (Sine legibus po poteh 1976, 2018, 70 min) r. Milena Olip

 

08. 12. 2018. subota

 

20:       Musca Domestica (2017, 11 min) r. Aron Horvat (Aron Horvath)

            Jaz (Vrzel, 2018, 25 min) r. Ana Trebše

            Kandidat 235 (Candidate 235, 2017, 7 min) r. Rok Mlinar

            Cipelarnica (Čevljarna, 2017, 15 min) r. Anton Martin Emeršič

            Poslednji dan Rudolfa Ničea (Poslednji dan Rudolfa Nietscheja, 2018, 26 min) r. Blaž Kutin


 

JUGOSLOVENSKA KINOTEKA - UZUN MIRKOVA 1

 

11. 12. 2018. utorak

 

17:30:  Retrospektiva:Karol Grosman (1905-1906, 4 min)

            Na svojoj zemlji (Na svoji zemlji, 1948, 110 min) r. France Štiglic

 

19:30   Otvaranje izložbe: Snimatelj Ivan Belec

 

21:       Svečano otvaranje festivala

            Cankar (2018, 93 min) r. Amir Muratović

 

12. 12. 2018. sreda

 

13:       Okrugli sto: Književnost i film: Velikani nacionalne literature na filmu i u TV drami

 

18:       Dečak i baba (2018, 15 min) r. Rudi Uran

            Odrastanje (2017, 80 min)  r. Siniša Gačić & Dominik Mencej

 

20:       Nedeljno jutro (2018, 15 min) r. Martin Turk

            Pođi sa mnom(2016, 83 min) r. Igor Šterk

 

13. 12. 2018. četvrtak

 

18:       Fundamenti (2018, 22 min)

            Govori glasnije (2018, 51 min) r. Alma Lapajne

 

20:       Versopolis (2018, 4 min) r Jan Cvitkovič

            Rudar (2016, 102 min) r. Hana Slak

 

14. 12. 2018. petak

 

13:       Tribina: Od filmskog scenarija do filmskog dela

 

18:       Nenad (2017, 6 min) r. Tom Gomizelj

            Koliko se voliš? (2017, 82 min) r. Nina Blažin

 

20:       Tunel (2017, 15 min)

            Buđenja (2017, 82 min) r. Peter Bratuša


 

NIŠ - KULTURNI CENTAR NIŠ

 

11. 12. 2018. utorak

 

19:       Tunel (2017, 15 min)

            Rudar (2016, 102 min) r. Hana Slak

 

12. 12. 2018. Sreda

 

19:       Versopolis (2018, 4 min) r Jan Cvitkovič

            Cankar (2018, 93 min) r. Amir Muratović

 

13. 12. 2018. četvrtak

 

19:       Nedeljno jutro (2018, 15 min) r. Martin Turk

            Pođi sa mnom(2016, 83 min) r. Igor Šterk

 

14. 12. 2018. petak

 

19:       Rođen da umre (2018, 15min) r. Matjaž Žbontar

            Buđenja (2017, 82 min) r. Peter Bratuša

 


PANČEVO - DVORANA APOLO

 

14. 12. 2018. petak

 

19:       Versopolis (2018, 4 min) r. Jan Cvitkovič

            Buđenja (Prebujanja, 2017, 82 min) r. Peter Bratuša

 

16. 12. 2018. nedelja

 

20:       Rođen da umre (2018, 13min)  r. Matjaž Žbontar

            Rudar (2016, 102 min) r. Hana Slak (Hanna Slak)

 

17. 12. 2018. ponedeljak

 

20:       Tunel (2017, 15 min) r. Gregor Andolšek

            Pođi sa mnom (Pojdi z mano, 2016, 83 min) r. Igor Šterk

 

18. 12. 2018. utorak

 

20:       Nedeljno jutro (Nedeljsko jutro, 2018, 15 min) r. Martin Turk

            Koliko se voliš? (Koliko se ljubiš?, 2017, 82 min) r. Nina Blažin


 

NOVI SAD - KULTURNI CENTAR NOVI SAD

 

12. 12. 2018. sreda

 

19:       Versopolis (2018, 4 min) r. Jan Cvitkovič

            Cankar (2018, 93 min) r. Amir Muratović

 

13. 12. 2018. četvrtak

 

19:       Nedeljno jutro (Nedeljsko jutro, 2018, 15 min) r. Martin Turk

            Pođi sa mnom (Pojdi z mano, 2016, 83 min) r. Igor Šterk

 

14. 12. 2018. petak

 

19:       Tunel (2017, 15 min) r. Gregor Andolšek

            Rudar (2016, 102 min) r. Hana Slak (Hanna Slak)

           

15. 12. 2018. subota

 

19:       Rođen da umre (2018, 13min)  r. Matjaž Žbontar

            Buđenja (Prebujanja, 2017, 82 min) r. Peter Bratuša


 

VRŠAC - KULTURNI CENTAR VRŠAC

 

11. 12. 2018. utorak

 

19:       Nedeljno jutro (Nedeljsko jutro, 2018, 15 min) r. Martin Turk

            Pođi sa mnom (Pojdi z mano, 2016, 83 min) r. Igor Šterk

 

12. 12. 2018. sreda

 

19:       Versopolis (2018, 4 min) r. Jan Cvitkovič

            Cankar (2018, 93 min) r. Amir Muratović

 

13. 12. 2018. četvrtak

 

19:       Rođen da umre (2018, 13min)  r. Matjaž Žbontar

            Buđenja (Prebujanja, 2017, 82 min) r. Peter Bratuša