VIRTUALNA RAZSTAVA »ZNAMENITI SLOVENCI V BEOGRADU«

VABILO

Vabimo vas, da obiščete virtualno razstavo »ZNAMENITI SLOVENCI V BEOGRADU«.

V skladu s trenutnim globalnim stanjem pandemije koronavirusa so se člani Društva Slovencev v Beogradu – Društva Sava, v sodelovanju z Nacionalnim svetom slovenske narodne manjšine v Srbiji ter portalom za obveščanje in promocijo aktivnosti slovenskih kulturno-umetniških društev in slovenske kulture v Srbiji – Slokult.info, odločili za digitalizacijo razstave »Znameniti Slovenci v Beogradu«, ki jo javnosti prvič ponujajo v njenem novem virtualnem prostoru.

O projektu

Projekt Društva Slovencev v Beogradu – Društva Sava Znameniti Slovenci v Beogradu je bil začet leta 2014, z namenom, da se potomci Slovencev v Beogradu, posebej mlade generacije, pa tudi celotna javnost, skozi razstavo plakatov in katalogov v srbskem in slovenskem jeziku spoznajo z znamenitimi osebnostmi slovenskega porekla, ki so v Beogradu zapustile dragocene sledi na različnih področjih ustvarjanja.

Ohranjanje spomina nanje in njihovo delo prispeva predvsem h kulturi pomnjenja, tako v okvirih slovenske narodne manjšine v Srbiji, nastale z razpadom skupne države SFRJ, kot tudi znotraj širše slovenske skupnosti – v sami Sloveniji in med Slovenci širom sveta.

K virtualni razstavi lahko pristopite preko naslova slokult.gallery ali s klikom na naslednjo povezavo.

Dobrodošli!

ZNAMENITI-1,NASLOVNA-UKM.-WEB-.jpg