VABILO NA ODPRTJE SLIKARSKE RAZSTAVE AKADEMSKE SLIKARKE KOGOJ ANE V SREDO 18.SEPTEMBRA 2019, OB 18.30H

Akademska slikarka Kogoj Ana je rojena v Beogradu 1978. Leta 2016 je magistrirala iz slikarstva v Ljubljani, kjer tudi živi in ustvarja. Naslov njenega magistrskega dela je "Nevidno v abstraktni umetnosti".

Za abstraktno slikarstvo je značilna strogo individualna misel - umetnik ustvarja samo svoje oblike in predstavnost.

V sodobni umetnosti pa se umetniki poslužujejo predstavnosti pionirjev abstraktnega slikarstva.

Ana Kogoj skuša v svoji umetnosti ohranjati abstraktnost v okvirju individualne miselnosti, ali pa se gibati v področju absolutnega.

Zanima jo reprezentacija jasnovidnih oblik, prevodi slišnih vibracij v vizualno izkušnjo in tako tudi pomenskost geometrijskih oblik v različnih barvnih kompozicijah. Z njimi pa želi izražati duhovne vsebine, ki jih umetnost upodabljanja in iluzija resničnosti ne premoreta.

Ana Kogoj03.jpg

Društvo Slovencev Sava

Terazije 3/IX

11000 Beograd