OBISKAL NAS JE MIKLAVŽ

Tudi to leto smo v Društvu pričakali sv. Miklavža. Najbolj so se ga veselili otroci. Da bi pokazali, da so bili pridni in da si zato zaslužijo darilo, so pripravili kratek nastop. Staršem, starim staršem in vsem ostalim članom naše skupnosti so odigrali igrico Repa velikanka. Jovan je recitiral pesmico o snežaku, Matjaž pa pesmico o mačku Muriju in odigral  dve skladbici na harfo.

DSC_3990.JPG

A Miklavž se je nekje na poti do Beograda izgubil. Zato smo ga morali poklicati, da bi nas lažje našel. Prišel je s pooolnim vozom daril. Joj, kako velike so bile otroške oči. Za prav vsakega od otrok se je našlo darilo. Angeli so opravili dobro delo. Veliki in majhni in še najmanši so lahko dobrotnika pocukali za brado in se prepričali, ali je prava. Prav nič se ga niso bali. Nekateri so se z njim celo fotografirali. Miklavž jim je rad ustregel, navajen je že. A ker je že star in malo betežen, se je kmalu po prireditvi od otrok poslovil. Naročil jim je, da morajo celo leto ubogati starše in učitelje. On pa bo vse to spremljal in zapisal v svojo knjigo pohval. Obljubil je, da nas naslednje leto obišče ponovno in dodal, da je v knjigi še dovolj prostora za vpis novih imen otrok, ki jih bo ob obisku prav rad obradil.

DSC_3972.JPG

DSC_4030.JPG