NASTOP POJOCE DRUZBE SAVA U SUBOTICI 2018

 

Oktobra meseca je to leto Pojoča družba Sava sla v Suboticu. Radovale smo se našimi gostoljubnimi domačinima in srečanju z drugimi zbori ki so prišli iz Slovenije in tudi dobro poznanimi prijatelji iz Novega Sada in Zrenjanina.

Vsak krat kadar nastopimo v Subotici, imamo priložnost da pojemo v enoj najlepših hiš v Srbiji. To je Mestna hiša v Subotici. To je tretja po vrsti mestna hiša. Grajena je od 1908 leta in so interijer končali 1912. leta. Gradili so je in okrasili vrhunski mojstri tistih časi, v stilu madjarske secesije. Zelo je lepo pisana s številnimi stiliziranimi tulipani. Zelo je visoka, 76m in se nahaja v centru mesta.

Nastupale smo z: štiri belokranjske pesmi in pesmom Dekle na vrtu, skupaj z dirigentkom Višnjom Dimitrijevič. Sprejele smo veliki aplavz pač nam je bilo zelo všeč.

Domačini so nas potem pogostili in smo vsi skupaj radi pojali slovenske pesmi.

Ostali so lepi spomini in stiki s Subotičanimi in znane melodije iz naše Slovenije.

Sonja Dinić Medurić