Proslava dneva Društva Sava 2018

V soboto, 23. junija 2018, je društvo Sava proslavilo svojo 17. obletnico nastanka.

Proslava je bila organizirana v slovesni dvorani Skupščine občine Vračar. Najprej nas je z uvodno besedo pozdravil predsednik Društva Sava gospod Saša Verbič, za njim pa nas je s toplimi besedami nagovorila predstavnica občine Vračar, gospa Nataša Mijatović, članica občinskega sveta. Bogat program je obsegal veličasten koncert zbora The international Belgrade singers in nastop dirigentke Olge Milićević, ob klavirski spremljavi Višnje Dimitrijević. Sledila je projekcija dokumentarnega filma o Jožetu Plečniku režiserke Olivere Pančić z naslovom »Golijati sa Crvenog krsta«.

2.JPG

Proslavo je zaokrožila otvoritev razstave o Jožetu Plečniku avtorjev Marije Vaude in Nikole Pilipovića. Skozi večer nas je popeljal naš član in mladi igralec Nebojša Rako.

3.JPG

Ob zaključku večera je številčna publika imela priložnost, da se druži in uživa v pogostitvi ob otvoritvi razstave in izidu nove številke Biltena Društva Sava.

4.JPG
5.JPG
6.JPG