Arhiva novosti
zastave

U cetvrtak 25. 09. 2014.godine svecano je obelezen pocetak ucenja slovenackog jezika u Kostolcu u Klub sali PD TEKO „Kostolac“.

Prisutni su bili ambasador Republike Slovenije Franc But, beogradski nadbiskup Stanislav Hocevar, predsednik Skupstine Grada Pozarevca Bane Spasovic, predsednik Skupstine GO Kostolac Ivan Savic, predsednik Drustva Slovenaca Sava iz Beograda Sasa Verbic, predstavnik Slovenaca u Kostolcu i pokretac inicijative za učenje slovenačkog jezika u Kostolcu Sasa Radic, zamenik generalnog direktora PD TEKO „Kostolac Aleksandar Jovanovic, Slovenci u Kostolcu i lokalni mediji.

Ministarstvo obrazovanja, kulture i sporta R. Slovenije ce finansirati ucenje jezika, a nastavu ce držati učiteljica slovenackog jezika Tatjana Bukvic, svakog cetvrtka od 18:30 do 20:00 u prostorijama tehnicke skole „Nikola Tesla“ u Kostolcu, koja ce trajati skolsku 2014/2015 godinu.

Pogledajte linkove i fotografije sa događaja:

https://www.facebook.com/SlovenciUKostolcu?ref=hl

http://www.ebranicevo.com/kostolac/dogadjaji/vest/4454/ambasador-franc-but-juce-najavio-kurs-slovenackog-jezika-foto.html

http://recnaroda.co.rs/skola-slovenackog-u-kostolcu/

Kontakt info

Kontakt adresa:
Terazije 03/09
11000 Beograd
Republika Srbija

Kontakt telefon:
+381 (11) 334.08.75

E-mail adresa:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Internet stranica:
www.drustvosava.org
www.drustvosava.org.rs

Prijavite se na info listu

Trenutno na sajtu

Ko je na mreži: 80 gostiju i nema prijavljenih članova