Ob seji Sveta vlade za Slovence po svetu v Ljubljani, kjer so se sestali na novo imenovani predstavniki slovenskih izseljencev iz sveta, so se novinarji RTV Slovenije pogovarjali tudi s prof. dr. Majo Đukanović, predstavnico Slovencev v Srbiji in članico Društva Sava ter predsednico Odbora za izobraževanje Nacionalnega sveta slovenske narodne manjšine v Republiki Srbiji.

Intervju, v katerem je ga. Đukanović lepo predstavila slovensko manjšino v Srbiji, zastopanost slovenske kulture in jezika ter vodilne projekte Nacionalnega sveta in celotne manjšinske skupnosti, si lahko poslušate na naslednji povezavi (omenjeni intervju traja od 3. do 12. minute, vsekakor pa ste vabljeni, da poslušate celo oddajo):