Arhiva novosti
zastave

Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja Republike Srbije uputilo je Rektoratu Univerziteta u Beogradu informacije o konkursu za dodelu stipendija Republike Srbije za akademsku 2018/2019. godinu, koje se nalaze na kraju teksta.

U nastavku slede najvaznije stavke ovog konkursa:

Ministarstvo obrazovanja, nauke i sporta Republike Slovenije nudi 18 stipendija za studente Republike Srbije.

Stipendije su namenjene studentima osnovnih, master i doktorskih studija. Period boravka je od 3 do 10 meseci. Stipendije nisu namenjene za kompletne studije, vec samo za boravak od 1-2 semestra. Za stipendiju mogu da konkurisu studenti, koji ce u trenutku zavrsetka boravka na slovenackim univerzitetima da imaju manje od 26 godina, a studenti na doktorskim studijama manje od 30 godina.

Studenti treba da poseduju odlicno znanje slovenackog jezika, minimum B2, osim ako je student sa mentorom dogovorio engleski jezik kao jezik instrukcije (samo za PhD studente).

Stipendija obuhvata:
1. mesecno iznos od 296,- Eur
2. besplatan smestaj
3. osnovno zdravstveno osiguranje
4. iznos od 52,50 Eur za menzu koju ce student dobijati od Studentske organizacije u Sloveniji

Zainteresovani kandidati treba da pripreme sledecu dokumentaciju:
1. Application form
2. Acceptance letter

Oba dokumenta mogu da se skinu sa sledeceg linka:
https://eng.cmepius.si/programmes/bilateral-scholarships/

Application form treba poslati, kako u elektronskoj formi, tako I u stampanoj verziji priloziti zajedno sa drugom dokumentacijom.

Acceptance letter treba da potpise ovlasceno lice na jednom od slovenackih univerziteta, to jest fakulteta na koji kandidat zeli da studira. To znaci da zainteresovani kandidati na nasim fakultetima treba odmah da kontaktiraju slovenacki univerzitet I da zamole da im potpisu Acceptance letter zato sto zele da konkurisu za slovenacke stipendije. PhD studenti treba da pronadju adekvatnog mentora na slovenackom univerzitetu I da dogovori svoj istrazivacki rad, jezik instrukcije......I da mu isto tako potpise Acceptance letter.

Pored ova dva formulara, potrebna je i sledeća dokumentacija:
3. Fotokopija prve dve strane pasosa;
4. Jedno Pismo preporuke od strane profesora sa svog maticnog fakulteta za studente BA ili MA studija, a dva Pisma preporuke za PhD studente. Pisma treba da budu na engleskom jeziku. Ukoliko nisu, potreban je prevod od strane sudskog tumaca za slovenacki ili engleski jezik.
5. BA studenti: kopija diplome srednje skole i svedočanstva 4. godine, uverenje o upisu na fakultetu, sve uredno prevedeno od strane sudskog tumača za slovenački ili engleski jezik;

MA studenti: kopija diplome srednje skole i svedocanstva 4. godine, kao I diploma I dodatak diplome osnovnih studija; ako student nema dodatak diplome (ima samo diplomu), mora da prilozi I uverenje o polozenim ispitima tokom osnovnih studija. Ukoliko je student polagao vec I neke ispite na MA studija, potrebno je I uverenje o polozenim ispitima sa master studija. Potrebna je I potvrda o upisu na master studijama. Sva dokumentacija treba da bude uredno prevedena od strane sudskog tumaca za slovenacki i engleski jezik.

PhD studenti: kopija diplome I dodatka diplome osnovnih studija (ako student nema dodatak diplome (ima samo diplomu), mora da prilozi I uverenje o polozenim ispitima tokom osnovnih studija), kopija diplome master studija, uverenje o polozenim ispitima na master studijama, potvrda o upisu na doktorskim studijama. Sva dokumentacija treba da bude uredno prevedena od strane sudskog tumaca za slovenacki i engleski jezik.

6. Ukoliko kandidati imaju sertifikat o znanju slovenackog I engleskog jezika, to moze da bude i dodatna prednost.

Molimo da prevodi od strane sudskih tumaca budu tacni I da obavezno spoje dokumenta sa koji se prevodi zajedno sa prevodom (nikako razdvajati).

MOLIM DA ZAINTERESOVANI KANDIDATI DOKUMENTACIJU OD 1-6 DOSTAVE NAJKASNIJE DO 16. MARTA 2018 u Rektorat Univerziteta u Beogradu, Studentski trg 1, prvi sprat, Sektor za medjunarodnu saradnju-kancelarija br. 23, Marina Kostrica. Zajedno sa dokumentacijom molimo i dopis od strane fakulteta gde se vidi da su kandidati nominovani od strane fakulteta za stipendije Republike Slovenije.

Napominjem da rok ne moze da se produzava, jer dokumentacija treba da se pregleda u rektoratu I da se blagovremeno proslede Ministarstvu prosvete Republike Slovenije. Jedino validne aplikacije su one, koje ce rektorat dostaviti Ministarstvu prosvete, nauke I tehnoloskog razvoja Republike Srbije.

U slucaju dodatnih pitanja, kandidati mogu da se obrate na mail: Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Stipendije-Republike-Slovenije.pdf

S poštovanjem,
Marina Kostrica

Kontakt info

Kontakt adresa:
Terazije 03/09
11000 Beograd
Republika Srbija

Kontakt telefon:
+381 (11) 334.08.75

E-mail adresa:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Internet stranica:
www.drustvosava.org
www.drustvosava.org.rs

Prijavite se na info listu

Trenutno na sajtu

Ko je na mreži: 68 gostiju i nema prijavljenih članova