Arhiva novosti
zastave

RADIO MARIBOR v nedeljskih SPOMINČICAH

Na današnji dan pred 95. leti se je v Pernici – tedanji Sveti Marjeti ob Pesnici – pri Mariboru rodil skladatelj Zlatan Vauda. V Mariboru je maturiral na klasični gimnaziji, med vojno pa je bil z družino izgnan v Srbijo, kjer se je za las izognil pomoru talcev v Kragujevcu. Po vojni je v Beogradu študiral na Glasbeni akademiji - na oddelku za komponiranje in se izpopolnjeval pri Hansu Jelineki na Dunaju in pri Hansu Swarovskem na Osojah na Koroškem. V Beogradu si je ustvaril tudi dom in družino.

Njegov skladateljski opus šteje več kot 200 del. Napisal je prvo otroško opero v Jugoslaviji - Ježevo hišo, po pripovedi Branka Ćopića, med drugim pa tudi koncert za klarinet in orkester, izveden leta 1960 z dirigentom Zubinom Mehto. Zlatan Vauda je bil več kot trideset let tudi dirigent otroškega zbora Radiotelevizije Beograd.#rtvsrbija Njegova hči je priznana beograjska vizualna umetnica Marija Vauda. - https://radioprvi.rtvslo.si/2015/09/marija-vauda/ Foto: www.seecult.org

Autor: Stane Kocutar,
preuzeto sa FB stranice https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1591033754311178&id=100002137063914

Kontakt info

Kontakt adresa:
Terazije 03/09
11000 Beograd
Republika Srbija

Kontakt telefon:
+381 (11) 334.08.75

E-mail adresa:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Internet stranica:
www.drustvosava.org
www.drustvosava.org.rs

Prijavite se na info listu

Trenutno na sajtu

Ko je na mreži: 76 gostiju i nema prijavljenih članova