Bračni par Nuša i Rene Gerden doselio se iz Slovenije ranih pedesetih godina na Dorćol. Stambenu zgradu u ulici Strahinjića Bana projektovao je Rene, za inženjere i arhitekte, udružene u stambenu zadrugu. Petočlana porodica aktivno je sudelovala, kako u ambijentu velegrada, tako i u idili Trebnja, Slovenija, mesta odakle potiče Nušina porodica i gde je upoznala Renea.

Pokojni Rene je ostavio iza sebe više tomova porodične hronologije, ilustovane njegovim crtežima, kolažima, beleškama o svemu šta se u porodici Gerden i oko nje događalo. Nuša je najstarija članica Društva Slovenaca u Beogradu, Društva Sava i osnivač ženskog hora Pojoča družba. I u svojim osamdeset i nekim godinama ne odustaje od aktivizma i prisustva na svim događajima i praznicima u Društvu Sava.

TV realizacija:
Dušan Krivec, snimatelj
Mateja Đukanović, montažer
Dino Dolničar, tonska obrada i dizajn zvuka
Dragomir Zupanc, scenario i režija
Produkcija: Društvo Sava i Platforma