Kancelarija za človeške in manjšinske pravice Vlade Republike Srbije je ob Mednarodnem dnevu človeških pravic 10. decembra 2017 organizirala manifestacijo pod imenom »Složni mozaik Srbije«.

mozaik

Dogodek je bil sestavljen iz prezentacije nacionalnih manjšin v za to namenjenih razstavnih prostorih in nastopov folklornih skupin. Prvič se je tega dogodka udeležil tudi Nacionalni svet slovenske narodne manjšine, in sicer s razstavno predstavitvijo svojih kulturnih dosežkov in pevsko-plesnim nastopom, ki so ga izvedli članice zbora Pojoča Družba iz Društva Sava, gospod Ivan Debeljak s harmoniko in plesni par folklorne skupine kulturnega društva Slovencev iz Kostolca.

mozaik

Utrinke z dogodka si lahko pogledate na spletni strani Kancelarije za ljudska i manjinska prava: