Arhiva novosti
zastave

U sredu 22. novembra, u Jugoslovenskoj kinoteci u Beogradu, svečano je otvoren treći festival savremenog slovenačkog filma pod nazivom Dani slovenačkog filma 2017. U holu Kinoteke je pre svečanog otvaranja festivala, otvorena izložba posvećena pozorišnom i filmskom reditelju Jožetu Babiču povodom 100 godina od rođenja i prikazan njegov film ,,Istim putem se ne vraćaj’’ (1965). Festival su svečano otvorili i publiku pozdravili njegova ekselencija ambasador Republike Slovenije u Beogradu g. Vladimir Gasparič, Marjan Vujović, predstavnik Jugoslovenske kinoteke, kao i predsednik Društva Sava g.Saša Verbič.

Program festivala je otvorila Tamara Vonta, generalna direktorica Sektora za medije Ministarstva kulture Republike Slovenije. Umetnički direktor festivala i selektor je g.Dragomir Zupanc. Program festivala podrazumeva besplatne projekcije kratkih igranih, eksperimentalnih, dokumentarnih i reklamnih, ali i dugometražnih filmova, kao i Izložbe, Tribinu, Okrugli sto i radionicu. Ove godine, osim u Beogradu, filmove ima priliku da vidi i publika u Pančevu i Nišu. Više o festivalu i programu možete pročitati na sajtu www.danislovenačkogfilma.org


Kontakt info

Kontakt adresa:
Terazije 03/09
11000 Beograd
Republika Srbija

Kontakt telefon:
+381 (11) 334.08.75

E-mail adresa:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Internet stranica:
www.drustvosava.org
www.drustvosava.org.rs

Prijavite se na info listu

Trenutno na sajtu

Ko je na mreži: 55 gostiju i nema prijavljenih članova