Arhiva novosti
zastave

U prostorijama Društva Sava otvorena je izložba “Priče iz nasleđa - Slovenija i nasledstvo posle Jugoslavije”. Izložbu su svečano otvorili 4. oktobra zamenik ambasadora gospodin Roman Weixler, autor izložbe i direktor Arhiva Republike Slovenije gospodin Bojan Cvelfar i predsednik Društva Sava gospodin Saša Verbič. Na otvaranju su istaknuti vrednost i značaj ovakvog nasleđa za sve zemlje koje su nastale iz nekadašnje zajedničke države, a pogotovo za jednu mladu državu kao što je Slovenija. Radi se o jednoj zajedničkoj baštini, koju je potrebno čuvati, koja neće i ne može da se deli i koja će ostati u Arhivu Jugoslavije, kao i to da je potrebno da o njoj brinu svi naslednici, a jedan korak ka tome je svakako digitalizacija baštine.

Izložbu je pripremio Arhiv Republike Slovenije u saradnji sa RTV Slovenija i Diplomatskim protokolom Ministarstva spoljnih poslova Republike Slovenije i ona će nakon Beograda otići u Zagreb i Beč gde završava svoj put dok je prethodno bila predstavljena u Ljubljani, Sarajevu i Skoplju.

Pozivamo vas da posetite ovu izložbu. Dobro došli!


Kontakt info

Kontakt adresa:
Terazije 03/09
11000 Beograd
Republika Srbija

Kontakt telefon:
+381 (11) 334.08.75

E-mail adresa:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Internet stranica:
www.drustvosava.org
www.drustvosava.org.rs

Prijavite se na info listu

Trenutno na sajtu

Ko je na mreži: 66 gostiju i nema prijavljenih članova