U prostorijama Društva Sava otvorena je izložba “Priče iz nasleđa - Slovenija i nasledstvo posle Jugoslavije”. Izložbu su svečano otvorili 4. oktobra zamenik ambasadora gospodin Roman Weixler, autor izložbe i direktor Arhiva Republike Slovenije gospodin Bojan Cvelfar i predsednik Društva Sava gospodin Saša Verbič. Na otvaranju su istaknuti vrednost i značaj ovakvog nasleđa za sve zemlje koje su nastale iz nekadašnje zajedničke države, a pogotovo za jednu mladu državu kao što je Slovenija. Radi se o jednoj zajedničkoj baštini, koju je potrebno čuvati, koja neće i ne može da se deli i koja će ostati u Arhivu Jugoslavije, kao i to da je potrebno da o njoj brinu svi naslednici, a jedan korak ka tome je svakako digitalizacija baštine.

Izložbu je pripremio Arhiv Republike Slovenije u saradnji sa RTV Slovenija i Diplomatskim protokolom Ministarstva spoljnih poslova Republike Slovenije i ona će nakon Beograda otići u Zagreb i Beč gde završava svoj put dok je prethodno bila predstavljena u Ljubljani, Sarajevu i Skoplju.

Pozivamo vas da posetite ovu izložbu. Dobro došli!