Arhiva novosti
zastave

Slučajno smo nas tri iz društva Sava aplicirale za učešće na slikarskoj koloniji Most na Soči 2017, u organizaciji Iseljeničke Matice. Naši mentori sa Radionice crtanja i slikanja Marija Vauda i Nikola Pilipović su predložili radove kako bi upotpunili prijave. Došao je mejl sa imenima sprejetih slikara in slikarki, i od tada ništa više nije bilo slučajno.

Radost... Idemo u Sloveniju, idemo da se bavimo slikanjem i crtanjem u prirodnom okruzenju... Most na Soči, mesto u Primorskoj, rodno mesto G-đe Neve... Gospođa Neva, Ida i ja... lepo. Od velikog broja prijavljenih izabrano je osam. Da li je to čast? U svakom pogledu je veliko. Pogledah listu sprejetih, odguglah malo. Au... Autori koji po nekoliko decenija plivaju vodama umetnosti. Potvrdismo nas tri učešće i krenusmo da obavljamo tehničke pripreme za putovanje. Od Agencije do Agencije, nije postojala tražena destinacija. Rešismo pitanje prevoza. Ima i poslovnih ljudi u Turističkim agencijama. Napraviše liniju Beograd-Most na Soči-Beograd. Četvrtog junskog jutra smo krenule put Slovenije, u Most na Soči, u stvaralačku neizvesnost.

***

Prijatno je putovanje. Nema tenzije, nas je vec četiri. Pridružila nam se učesnica iz Sremskih Karlovaca. Stigosmo na odredište. Otvaranje kolonije i kasni ručak... Reči dobrodošlice su prijale, i ručak takođe...

***

Kolonija je uspela. Dale smo neki maksimum u tom momentu... Izložba govori, naša slikarska platna govore, fotografije govore...

***

Nameću se neka pitanja:
Zašto smo bile u vrtlogu emocija? Kako je doći u polje gde si se igrao kao dete? Šta osećas dok gledaš kamen sa kog si skakao u reku I naučio da plivaš? Šta ti prvo padne na pamet kada posle 17 godina dođeš na zemlju gde leže tvoji preci? Koliko truda s ljubavlju su uložili domaćini, da nam svaki dan učine lepim? Mogu li da se zaborave imena: Monika, Jasmina, Dea, Dare, Miranda, Marijana, Danica, Rado, Zoran, Dare, Vlasta, Irena, Albert? Koliko inspiriše Gospođa Dana, i kolika je njena uloga u prijatnom boravku u Mostu na Soči? Ipak su odgovori za neki drugi tekst...

Radmila Ćurčin


Kontakt info

Kontakt adresa:
Terazije 03/09
11000 Beograd
Republika Srbija

Kontakt telefon:
+381 (11) 334.08.75

E-mail adresa:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Internet stranica:
www.drustvosava.org
www.drustvosava.org.rs

Prijavite se na info listu

Trenutno na sajtu

Ko je na mreži: 127 gostiju i nema prijavljenih članova