Društvo Sava je obeležilo 16 godina svoga postojanja u subotu, 17. juna, u Svečanoj sali Skupštine opštine Stari grad. Bogat program je obuhvatio otvaranje izložbe Znameniti Slovenci u Beogradu 3, veličanstven koncert dragih gostiju iz Istre hora Encijan, kao i izlazak novog broja Biltena Društva Sava. Među mnogobrojnom publikom i zvanicama našli su se i članovi porodica potomaka nekih od znamenitih Slovenaca koji su deo upravo otvorene izložbe. Prisutne je pozdravio predsednik Društva Sava gospodin Saša Verbič, o izložbi su govorile autorke izložbe i kataloga Znameniti Slovenci 3 Biljana Vuković i Marija Vauda, dok nas je kroz veče vodio Dušan Krivec. Na kraju večeri priređen je koktel za sve prisutne uz razgledanje otvorene izložbe.