Društvo Slovencev v Beogradu – Društvo Sava
vas vabi na predstavitev knjige

BEOGRAJSKI POGOVORI
novinarke Darke Zvonar Predan

v petek, 2. JUNIJA 2017, ob 18.00
v prostorih Društva, na Terazijah 3/IX v Beogradu.
Pogovor bo vodila dr. Tanja Tomazin.

beograjski pogovori

Beograjski pogovori predstavljajo zbirko intervjujev, ki jih je avtorica in večkrat nagrajena novinarka med letoma 2010 in 2014 objavljala v Večerovi prilogi „V soboto“. V njih se je pogovarjala z zanimivimi in znamenitimi osebnostmi s prostora bivše Jugoslavije (Vuk Drašković, Predrag Miki Manojlović, Mirjana Karanović, Kornelije Kovač, Branka Petrić Fehmiu, Velimir Bata Živojinović, Stanislav Hočevar, Svetlana Ceca Bojković, Dragan Džajić, Dušan Kovačević, Toma Fila, Ljubiša Samardžić, Milena Dravić). Na ozadju pripovedovanih spominov ter avtoričine profesionalne novinarske drže se izrisuje zgodba nekega obdobja, ki globoko povezuje in bogati zgodovine mnogih narodov, posebej tudi slovenskega in srbskega.