Arhiva novosti
zastave

V Beogradu je izšel časopis Slovenika, glasilo slovenske skupnosti v glavnem mestu Srbije. Časopis za kulturo, znanost in izobraževanje je začel izhajati leta 2015, da bi povezal vse, ki proučujejo slovensko kulturo v Srbiji in srbsko-slovenske odnose skozi zgodovino in danes. Ker je namenjen povezovanju, izhaja v dveh jezikih, slovenščini in srbščini. Prve dve leti so časnik izdajali le v elektronski obliki, letos pa so ga prvič tudi natisnili.

slovenika

Narodni svet slovenske narodne manjšine, ki izdaja časopis, pripravil je 31. marca 2017, v Beogradu, tudi javno predstavitev. O projektu Slovenika so govorile dr Mladena Prelić, prof. dr Maja Đukanović, Biljana Milenković-Vuković in Marija Vauda.


Kontakt info

Kontakt adresa:
Terazije 03/09
11000 Beograd
Republika Srbija

Kontakt telefon:
+381 (11) 334.08.75

E-mail adresa:
Ova adresa el. pošte je zaštićena od spambotova. Omogućite JavaScript da biste je videli.

Internet stranica:
www.drustvosava.org
www.drustvosava.org.rs

Prijavite se na info listu

Trenutno na sajtu

Ko je na mreži: 85 gostiju i nema prijavljenih članova