predavanje

Predavanje dr. Nataše Pirih Svetina v Društvu Sava

V Društvu Slovencev Sava smo v četrtek, 19. oktobra 2017 ob 18. uri prisluhnili predavanju dr. Nataše Pirih Svetina z naslovom Kako blizu in hkrati daleč sta si slovenščina in srbščina? – Nekatere pogostejše napake govorcev srbščine pri uporabi slovenščine.

U prostorijama Društva Sava otvorena je izložba “Priče iz nasleđa - Slovenija i nasledstvo posle Jugoslavije”. Izložbu su svečano otvorili 4. oktobra zamenik ambasadora gospodin Roman Weixler, autor izložbe i direktor Arhiva Republike Slovenije gospodin Bojan Cvelfar i predsednik Društva Sava gospodin Saša Verbič. Na otvaranju su istaknuti vrednost i značaj ovakvog nasleđa za sve zemlje koje su nastale iz nekadašnje zajedničke države, a pogotovo za jednu mladu državu kao što je Slovenija. Radi se o jednoj zajedničkoj baštini, koju je potrebno čuvati, koja neće i ne može da se deli i koja će ostati u Arhivu Jugoslavije, kao i to da je potrebno da o njoj brinu svi naslednici, a jedan korak ka tome je svakako digitalizacija baštine.

Izašla je nova E-revija »MOJA SLOVENIJA«, za mesec oktober 2017. Vabimo vas, da jo prelistate na naslednji povezavi: